80 Paintsil PES 2009
| Name | Paintsil |
|---|---|
| ID | 32995 |
| Nationality | Ghana |
| Club | West London White |
| National Team | Ghana |
| Position | SB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 178cm |
| Weight | 68kg |
| Shirt Number | 4 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
69
Attack
70
Defence
80
Body Balance
83
Stamina
82
Top Speed
80
Acceleration
75
Response
76
Agility
77
Dribble Accuracy
75
Dribble Speed
76
Short Pass Accuracy
77
Short Pass Speed
79
Long Pass Accuracy
80
Long Pass Speed
68
Shot Accuracy
82
Shot Power
70
Shot Technique
70
Free Kick Accuracy
76
Swerve
79
Header
84
Jump
75
Technique
75
Aggression
70
Mentality
50
GK Skills
75
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
| Name | Paintsil |
|---|---|
| ID | 32995 |
| Nationality | Ghana |
| Club | West London White |
| National Team | Ghana |
| Position | SB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 178cm |
| Weight | 68kg |
| Shirt Number | 4 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players

