75 Palacio PES 2010
| Name | Palacio |
|---|---|
| Full Name | Rodrigo Palacio |
| ID | 30113 |
| Nationality | Argentina |
| Club | Genoa CFC |
| National Team | None |
| Position | SS |
| Favoured Side | Both |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 175cm |
| Weight | 66kg |
| Shirt Number | 8 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
81
Attack
40
Defence
75
Body Balance
80
Stamina
85
Top Speed
82
Acceleration
70
Response
78
Agility
84
Dribble Accuracy
83
Dribble Speed
73
Short Pass Accuracy
75
Short Pass Speed
75
Long Pass Accuracy
75
Long Pass Speed
75
Shot Accuracy
81
Shot Power
78
Shot Technique
65
Free Kick Accuracy
66
Swerve
71
Header
75
Jump
80
Technique
83
Aggression
65
Mentality
50
GK Skills
68
Team Work
4
Condition
Skills
- S01 Reaction
- Dribbling
- Side
| Name | Palacio |
|---|---|
| Full Name | Rodrigo Palacio |
| ID | 30113 |
| Nationality | Argentina |
| Club | Genoa CFC |
| National Team | None |
| Position | SS |
| Favoured Side | Both |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 175cm |
| Weight | 66kg |
| Shirt Number | 8 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
