102 Palm (Pelé) PES 2008
| Name | Palm |
|---|---|
| Real Name | Pelé |
| ID | 67975 |
| Real ID | 2439 |
| Nationality | Brazil |
| Club | Free Agent |
| National Team | Classic Brazil |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 171cm |
| Weight | 73kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
99
Attack
30
Defence
78
Body Balance
87
Stamina
85
Top Speed
90
Acceleration
92
Response
94
Agility
94
Dribble Accuracy
90
Dribble Speed
94
Short Pass Accuracy
90
Short Pass Speed
90
Long Pass Accuracy
89
Long Pass Speed
98
Shot Accuracy
90
Shot Power
95
Shot Technique
84
Free Kick Accuracy
83
Swerve
90
Header
92
Jump
98
Technique
93
Aggression
87
Mentality
50
GK Skills
72
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Passing
- Scoring
- 1-on-1 Scoring
- Penalties
- One-Touch Pass
| Name | Palm |
|---|---|
| Real Name | Pelé |
| ID | 67975 |
| Real ID | 2439 |
| Nationality | Brazil |
| Club | Free Agent |
| National Team | Classic Brazil |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 171cm |
| Weight | 73kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
