96 Palm (Pelé) PES 2010
| Name | Palm |
|---|---|
| Real Name | Pelé |
| ID | 67975 |
| Real ID | 2439 |
| Nationality | Brazil |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | SS |
| Favoured Side | Both |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 173cm |
| Weight | 73kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
98
Attack
25
Defence
75
Body Balance
70
Stamina
83
Top Speed
86
Acceleration
92
Response
88
Agility
95
Dribble Accuracy
85
Dribble Speed
86
Short Pass Accuracy
72
Short Pass Speed
85
Long Pass Accuracy
71
Long Pass Speed
95
Shot Accuracy
80
Shot Power
95
Shot Technique
85
Free Kick Accuracy
83
Swerve
88
Header
93
Jump
96
Technique
90
Aggression
82
Mentality
50
GK Skills
75
Team Work
5
Condition
Skills
- S04 PK Taker
- S14 Quick Turn
- S19 Quick Scissors Dribble
- S20 Scooping
- Dribbling
- Positioning
| Name | Palm |
|---|---|
| Real Name | Pelé |
| ID | 67975 |
| Real ID | 2439 |
| Nationality | Brazil |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | SS |
| Favoured Side | Both |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 173cm |
| Weight | 73kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players