77 Park Chu Young PES 2010
| Name | Park Chu Young |
|---|---|
| Full Name | Park Chu-young |
| ID | 12379 |
| Nationality | South Korea |
| Club | AS Monaco FC |
| National Team | South Korea |
| Position | SS |
| Favoured Side | Both |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 182cm |
| Weight | 76kg |
| Shirt Number | 10 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
82
Attack
40
Defence
77
Body Balance
80
Stamina
80
Top Speed
83
Acceleration
83
Response
79
Agility
77
Dribble Accuracy
80
Dribble Speed
78
Short Pass Accuracy
74
Short Pass Speed
74
Long Pass Accuracy
75
Long Pass Speed
82
Shot Accuracy
78
Shot Power
81
Shot Technique
82
Free Kick Accuracy
80
Swerve
80
Header
79
Jump
80
Technique
80
Aggression
71
Mentality
50
GK Skills
81
Team Work
5
Condition
Skills
- S18 Cross Over Turn
| Name | Park Chu Young |
|---|---|
| Full Name | Park Chu-young |
| ID | 12379 |
| Nationality | South Korea |
| Club | AS Monaco FC |
| National Team | South Korea |
| Position | SS |
| Favoured Side | Both |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 182cm |
| Weight | 76kg |
| Shirt Number | 10 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players

