70 Pellè PES 2008
| Name | Pellè |
|---|---|
| Full Name | Graziano Pellè |
| ID | 9000 |
| Nationality | Italy |
| Club | AZ |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 193cm |
| Weight | 89kg |
| Shirt Number | 29 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
74
Attack
37
Defence
82
Body Balance
76
Stamina
78
Top Speed
77
Acceleration
74
Response
75
Agility
74
Dribble Accuracy
74
Dribble Speed
70
Short Pass Accuracy
68
Short Pass Speed
70
Long Pass Accuracy
66
Long Pass Speed
75
Shot Accuracy
75
Shot Power
74
Shot Technique
60
Free Kick Accuracy
64
Swerve
76
Header
80
Jump
73
Technique
80
Aggression
65
Mentality
50
GK Skills
62
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Scoring
| Name | Pellè |
|---|---|
| Full Name | Graziano Pellè |
| ID | 9000 |
| Nationality | Italy |
| Club | AZ |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 193cm |
| Weight | 89kg |
| Shirt Number | 29 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
