79 Pepe PES 2008
| Name | Pepe |
|---|---|
| Full Name | Pepe |
| ID | 9133 |
| Nationality | Brazil |
| Club | Real Madrid |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 187cm |
| Weight | 81kg |
| Shirt Number | 3 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
61
Attack
78
Defence
84
Body Balance
82
Stamina
83
Top Speed
75
Acceleration
75
Response
73
Agility
72
Dribble Accuracy
76
Dribble Speed
62
Short Pass Accuracy
76
Short Pass Speed
76
Long Pass Accuracy
77
Long Pass Speed
60
Shot Accuracy
80
Shot Power
63
Shot Technique
52
Free Kick Accuracy
53
Swerve
82
Header
84
Jump
70
Technique
60
Aggression
66
Mentality
50
GK Skills
67
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Pepe |
|---|---|
| Full Name | Pepe |
| ID | 9133 |
| Nationality | Brazil |
| Club | Real Madrid |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 187cm |
| Weight | 81kg |
| Shirt Number | 3 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
