84 Pepe PES 2010
| Name | Pepe |
|---|---|
| Full Name | Pepe |
| ID | 9133 |
| Nationality | Portugal |
| Club | Real Madrid C.F. |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 26 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 186cm |
| Weight | 72kg |
| Shirt Number | 3 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
61
Attack
86
Defence
85
Body Balance
82
Stamina
84
Top Speed
83
Acceleration
84
Response
84
Agility
78
Dribble Accuracy
80
Dribble Speed
75
Short Pass Accuracy
83
Short Pass Speed
81
Long Pass Accuracy
80
Long Pass Speed
68
Shot Accuracy
77
Shot Power
75
Shot Technique
65
Free Kick Accuracy
64
Swerve
80
Header
87
Jump
78
Technique
68
Aggression
67
Mentality
50
GK Skills
75
Team Work
5
Condition
Skills
- S07 Man Marking
| Name | Pepe |
|---|---|
| Full Name | Pepe |
| ID | 9133 |
| Nationality | Portugal |
| Club | Real Madrid C.F. |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 26 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 186cm |
| Weight | 72kg |
| Shirt Number | 3 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
