77 Petric PES 2008
| Name | Petric |
|---|---|
| Full Name | Mladen Petrić |
| ID | 35511 |
| Nationality | Croatia |
| Club | Free Agent |
| National Team | Croatia |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 26 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 183cm |
| Weight | 79kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
78
Attack
36
Defence
80
Body Balance
79
Stamina
81
Top Speed
75
Acceleration
76
Response
76
Agility
78
Dribble Accuracy
77
Dribble Speed
75
Short Pass Accuracy
75
Short Pass Speed
81
Long Pass Accuracy
84
Long Pass Speed
77
Shot Accuracy
83
Shot Power
83
Shot Technique
80
Free Kick Accuracy
81
Swerve
79
Header
74
Jump
82
Technique
73
Aggression
74
Mentality
50
GK Skills
73
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Shooting from Distance
- Side
| Name | Petric |
|---|---|
| Full Name | Mladen Petrić |
| ID | 35511 |
| Nationality | Croatia |
| Club | Free Agent |
| National Team | Croatia |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 26 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 183cm |
| Weight | 79kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
