77 Podolski PES 2010
| Name | Podolski |
|---|---|
| Full Name | Lukas Podolski |
| ID | 6526 |
| Nationality | Germany |
| Club | Free Agent |
| National Team | Germany |
| Position | SS |
| Favoured Side | Both |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 182cm |
| Weight | 83kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
80
Attack
48
Defence
76
Body Balance
78
Stamina
82
Top Speed
85
Acceleration
76
Response
83
Agility
77
Dribble Accuracy
82
Dribble Speed
76
Short Pass Accuracy
74
Short Pass Speed
75
Long Pass Accuracy
72
Long Pass Speed
81
Shot Accuracy
85
Shot Power
80
Shot Technique
72
Free Kick Accuracy
71
Swerve
70
Header
78
Jump
81
Technique
92
Aggression
69
Mentality
50
GK Skills
66
Team Work
4
Condition
Skills
- S01 Reaction
- S13 Long Throw
- P12 Incisive Run
| Name | Podolski |
|---|---|
| Full Name | Lukas Podolski |
| ID | 6526 |
| Nationality | Germany |
| Club | Free Agent |
| National Team | Germany |
| Position | SS |
| Favoured Side | Both |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 182cm |
| Weight | 83kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
