76 Pomatski PES 2008
| Name | Pomatski |
|---|---|
| Full Name | Lukas Podolski |
| ID | 72062 |
| Real ID | 6526 |
| Nationality | Germany |
| Club | Free Agent |
| National Team | Germany |
| Position | SS |
| Favoured Side | Left |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 180cm |
| Weight | 81kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
81
Attack
49
Defence
76
Body Balance
82
Stamina
80
Top Speed
85
Acceleration
76
Response
83
Agility
77
Dribble Accuracy
82
Dribble Speed
76
Short Pass Accuracy
74
Short Pass Speed
75
Long Pass Accuracy
72
Long Pass Speed
81
Shot Accuracy
83
Shot Power
80
Shot Technique
69
Free Kick Accuracy
68
Swerve
70
Header
78
Jump
80
Technique
92
Aggression
69
Mentality
50
GK Skills
66
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Reaction
| Name | Pomatski |
|---|---|
| Full Name | Lukas Podolski |
| ID | 72062 |
| Real ID | 6526 |
| Nationality | Germany |
| Club | Free Agent |
| National Team | Germany |
| Position | SS |
| Favoured Side | Left |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 180cm |
| Weight | 81kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
