65 Pogrebnyak PES 2008
| Name | Pogrebnyak |
|---|---|
| Full Name | Pavel Pogrebnyak |
| ID | 3650 |
| Nationality | Russia |
| Club | Free Agent |
| National Team | Russia |
| Position | CF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 76kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
70
Attack
26
Defence
82
Body Balance
73
Stamina
75
Top Speed
68
Acceleration
72
Response
72
Agility
65
Dribble Accuracy
64
Dribble Speed
66
Short Pass Accuracy
63
Short Pass Speed
62
Long Pass Accuracy
60
Long Pass Speed
68
Shot Accuracy
77
Shot Power
66
Shot Technique
59
Free Kick Accuracy
53
Swerve
78
Header
82
Jump
74
Technique
70
Aggression
66
Mentality
50
GK Skills
61
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Pogrebnyak |
|---|---|
| Full Name | Pavel Pogrebnyak |
| ID | 3650 |
| Nationality | Russia |
| Club | Free Agent |
| National Team | Russia |
| Position | CF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 76kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
