77 Pogrebnyak PES 2009
| Name | Pogrebnyak |
|---|---|
| Full Name | Pavel Pogrebnyak |
| ID | 3650 |
| Nationality | Russia |
| Club | FC Zenit St. Petersburg |
| National Team | Russia |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 183cm |
| Weight | 76kg |
| Shirt Number | 8 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
81
Attack
38
Defence
85
Body Balance
77
Stamina
74
Top Speed
70
Acceleration
82
Response
73
Agility
76
Dribble Accuracy
73
Dribble Speed
70
Short Pass Accuracy
68
Short Pass Speed
65
Long Pass Accuracy
68
Long Pass Speed
80
Shot Accuracy
85
Shot Power
78
Shot Technique
74
Free Kick Accuracy
66
Swerve
83
Header
77
Jump
78
Technique
79
Aggression
73
Mentality
50
GK Skills
69
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Scoring
- Post Player
- Centre
| Name | Pogrebnyak |
|---|---|
| Full Name | Pavel Pogrebnyak |
| ID | 3650 |
| Nationality | Russia |
| Club | FC Zenit St. Petersburg |
| National Team | Russia |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 183cm |
| Weight | 76kg |
| Shirt Number | 8 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players

