92 Querant (Kempes) PES 2008
| Name | Querant |
|---|---|
| Real Name | Kempes |
| ID | 68000 |
| Real ID | 2464 |
| Nationality | Argentina |
| Club | Free Agent |
| National Team | Classic Argentina |
| Position | CF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 181cm |
| Weight | 78kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
94
Attack
38
Defence
83
Body Balance
85
Stamina
85
Top Speed
94
Acceleration
86
Response
88
Agility
83
Dribble Accuracy
85
Dribble Speed
80
Short Pass Accuracy
75
Short Pass Speed
77
Long Pass Accuracy
76
Long Pass Speed
97
Shot Accuracy
86
Shot Power
90
Shot Technique
78
Free Kick Accuracy
75
Swerve
86
Header
85
Jump
88
Technique
92
Aggression
85
Mentality
50
GK Skills
83
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Reaction
- Scoring
- 1-on-1 Scoring
- One-Touch Pass
| Name | Querant |
|---|---|
| Real Name | Kempes |
| ID | 68000 |
| Real ID | 2464 |
| Nationality | Argentina |
| Club | Free Agent |
| National Team | Classic Argentina |
| Position | CF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 181cm |
| Weight | 78kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
