85 Querant (Kempes) PES 2010
| Name | Querant |
|---|---|
| Real Name | Kempes |
| ID | 68000 |
| Real ID | 2464 |
| Nationality | Argentina |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 180cm |
| Weight | 80kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
86
Attack
38
Defence
83
Body Balance
80
Stamina
82
Top Speed
85
Acceleration
85
Response
80
Agility
82
Dribble Accuracy
83
Dribble Speed
77
Short Pass Accuracy
72
Short Pass Speed
75
Long Pass Accuracy
76
Long Pass Speed
90
Shot Accuracy
76
Shot Power
90
Shot Technique
80
Free Kick Accuracy
77
Swerve
88
Header
85
Jump
85
Technique
90
Aggression
80
Mentality
50
GK Skills
80
Team Work
5
Condition
Skills
- S01 Reaction
- P07 Mazing Run
- Dribbling
- Scoring
| Name | Querant |
|---|---|
| Real Name | Kempes |
| ID | 68000 |
| Real ID | 2464 |
| Nationality | Argentina |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 180cm |
| Weight | 80kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players