73 Radvic (Rahimić) PES 2010
| Name | Radvic |
|---|---|
| Real Name | Rahimić |
| ID | 100758 |
| Real ID | 35222 |
| Nationality | Bosnia And Herzegovina |
| Club | Free Agent |
| National Team | Bosnia And Herzegovina |
| Position | DMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 33 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 191cm |
| Weight | 80kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
58
Attack
72
Defence
81
Body Balance
83
Stamina
73
Top Speed
70
Acceleration
74
Response
73
Agility
74
Dribble Accuracy
71
Dribble Speed
75
Short Pass Accuracy
75
Short Pass Speed
75
Long Pass Accuracy
73
Long Pass Speed
58
Shot Accuracy
75
Shot Power
60
Shot Technique
62
Free Kick Accuracy
62
Swerve
72
Header
75
Jump
76
Technique
60
Aggression
71
Mentality
50
GK Skills
76
Team Work
5
Condition
Skills
- S09 Covering
- Centre
| Name | Radvic |
|---|---|
| Real Name | Rahimić |
| ID | 100758 |
| Real ID | 35222 |
| Nationality | Bosnia And Herzegovina |
| Club | Free Agent |
| National Team | Bosnia And Herzegovina |
| Position | DMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 33 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 191cm |
| Weight | 80kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
