69 Rafa PES 2010
| Name | Rafa |
|---|---|
| Full Name | Rafa López |
| ID | 7357 |
| Nationality | Spain |
| Club | Get Azul |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 179cm |
| Weight | 65kg |
| Shirt Number | 15 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
55
Attack
77
Defence
74
Body Balance
77
Stamina
76
Top Speed
75
Acceleration
76
Response
74
Agility
71
Dribble Accuracy
68
Dribble Speed
75
Short Pass Accuracy
71
Short Pass Speed
77
Long Pass Accuracy
74
Long Pass Speed
58
Shot Accuracy
74
Shot Power
60
Shot Technique
55
Free Kick Accuracy
57
Swerve
68
Header
76
Jump
75
Technique
63
Aggression
73
Mentality
50
GK Skills
76
Team Work
6
Condition
Skills
| Name | Rafa |
|---|---|
| Full Name | Rafa López |
| ID | 7357 |
| Nationality | Spain |
| Club | Get Azul |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 179cm |
| Weight | 65kg |
| Shirt Number | 15 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
