69 Rajkovic PES 2008
| Name | Rajkovic |
|---|---|
| Full Name | Slobodan Rajković |
| ID | 36944 |
| Nationality | Serbia And Montenegro |
| Club | PSV |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 18 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 191cm |
| Weight | 89kg |
| Shirt Number | 14 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
49
Attack
71
Defence
81
Body Balance
73
Stamina
75
Top Speed
69
Acceleration
68
Response
68
Agility
65
Dribble Accuracy
65
Dribble Speed
66
Short Pass Accuracy
64
Short Pass Speed
69
Long Pass Accuracy
72
Long Pass Speed
57
Shot Accuracy
74
Shot Power
55
Shot Technique
55
Free Kick Accuracy
53
Swerve
77
Header
77
Jump
68
Technique
60
Aggression
65
Mentality
50
GK Skills
67
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Rajkovic |
|---|---|
| Full Name | Slobodan Rajković |
| ID | 36944 |
| Nationality | Serbia And Montenegro |
| Club | PSV |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 18 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 191cm |
| Weight | 89kg |
| Shirt Number | 14 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
