71 Rajkovic PES 2010
| Name | Rajkovic |
|---|---|
| Full Name | Slobodan Rajković |
| ID | 36944 |
| Nationality | Serbia |
| Club | FC Twente |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 192cm |
| Weight | 90kg |
| Shirt Number | 5 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
57
Attack
73
Defence
84
Body Balance
75
Stamina
74
Top Speed
69
Acceleration
71
Response
68
Agility
73
Dribble Accuracy
71
Dribble Speed
73
Short Pass Accuracy
72
Short Pass Speed
73
Long Pass Accuracy
75
Long Pass Speed
59
Shot Accuracy
78
Shot Power
57
Shot Technique
57
Free Kick Accuracy
60
Swerve
77
Header
77
Jump
72
Technique
63
Aggression
65
Mentality
50
GK Skills
67
Team Work
4
Condition
Skills
| Name | Rajkovic |
|---|---|
| Full Name | Slobodan Rajković |
| ID | 36944 |
| Nationality | Serbia |
| Club | FC Twente |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 192cm |
| Weight | 90kg |
| Shirt Number | 5 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
