70 Ramsey PES 2009
| Name | Ramsey |
|---|---|
| Full Name | Aaron Ramsey |
| ID | 38082 |
| Nationality | Wales |
| Club | North London |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 17 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 178cm |
| Weight | 76kg |
| Shirt Number | 16 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
66
Attack
62
Defence
75
Body Balance
77
Stamina
75
Top Speed
78
Acceleration
73
Response
83
Agility
80
Dribble Accuracy
72
Dribble Speed
75
Short Pass Accuracy
73
Short Pass Speed
74
Long Pass Accuracy
72
Long Pass Speed
68
Shot Accuracy
75
Shot Power
69
Shot Technique
70
Free Kick Accuracy
72
Swerve
71
Header
75
Jump
80
Technique
75
Aggression
63
Mentality
50
GK Skills
65
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Passing
| Name | Ramsey |
|---|---|
| Full Name | Aaron Ramsey |
| ID | 38082 |
| Nationality | Wales |
| Club | North London |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 17 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 178cm |
| Weight | 76kg |
| Shirt Number | 16 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
