73 Razrough (A. Ramsey) PES 2010
| Name | Razrough |
|---|---|
| Real Name | A. Ramsey |
| Full Name | Aaron Ramsey |
| ID | 103618 |
| Real ID | 38082 |
| Nationality | Wales |
| Club | Free Agent |
| National Team | Wales |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 18 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 178cm |
| Weight | 76kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
66
Attack
62
Defence
75
Body Balance
83
Stamina
75
Top Speed
78
Acceleration
73
Response
83
Agility
80
Dribble Accuracy
72
Dribble Speed
82
Short Pass Accuracy
77
Short Pass Speed
76
Long Pass Accuracy
72
Long Pass Speed
68
Shot Accuracy
75
Shot Power
69
Shot Technique
70
Free Kick Accuracy
72
Swerve
71
Header
75
Jump
82
Technique
75
Aggression
72
Mentality
50
GK Skills
75
Team Work
4
Condition
Skills
- S02 Passer
- S18 Cross Over Turn
| Name | Razrough |
|---|---|
| Real Name | A. Ramsey |
| Full Name | Aaron Ramsey |
| ID | 103618 |
| Real ID | 38082 |
| Nationality | Wales |
| Club | Free Agent |
| National Team | Wales |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 18 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 178cm |
| Weight | 76kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
