67 Rasnic (I. Rakitić) PES 2008
| Name | Rasnic |
|---|---|
| Real Name | I. Rakitić |
| Full Name | Ivan Rakitić |
| ID | 102161 |
| Real ID | 36625 |
| Nationality | Switzerland |
| Club | Masterleague Hide5 |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 184cm |
| Weight | 79kg |
| Shirt Number | 20 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
74
Attack
50
Defence
73
Body Balance
76
Stamina
80
Top Speed
75
Acceleration
77
Response
74
Agility
75
Dribble Accuracy
74
Dribble Speed
73
Short Pass Accuracy
73
Short Pass Speed
72
Long Pass Accuracy
72
Long Pass Speed
73
Shot Accuracy
80
Shot Power
76
Shot Technique
72
Free Kick Accuracy
73
Swerve
69
Header
72
Jump
78
Technique
75
Aggression
70
Mentality
50
GK Skills
74
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Reaction
- Shooting from Distance
| Name | Rasnic |
|---|---|
| Real Name | I. Rakitić |
| Full Name | Ivan Rakitić |
| ID | 102161 |
| Real ID | 36625 |
| Nationality | Switzerland |
| Club | Masterleague Hide5 |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 184cm |
| Weight | 79kg |
| Shirt Number | 20 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
