70 Raúl García PES 2008
| Name | Raúl García |
|---|---|
| Full Name | Raúl García |
| ID | 9242 |
| Nationality | Spain |
| Club | Atlético de Madrid |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 80kg |
| Shirt Number | 8 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
74
Attack
66
Defence
79
Body Balance
74
Stamina
82
Top Speed
73
Acceleration
74
Response
74
Agility
78
Dribble Accuracy
70
Dribble Speed
80
Short Pass Accuracy
72
Short Pass Speed
83
Long Pass Accuracy
73
Long Pass Speed
70
Shot Accuracy
82
Shot Power
70
Shot Technique
68
Free Kick Accuracy
71
Swerve
70
Header
73
Jump
78
Technique
65
Aggression
67
Mentality
50
GK Skills
73
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Playmaking
- Shooting from Distance
| Name | Raúl García |
|---|---|
| Full Name | Raúl García |
| ID | 9242 |
| Nationality | Spain |
| Club | Atlético de Madrid |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 80kg |
| Shirt Number | 8 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
