75 Raul Garcia PES 2009
| Name | Raul Garcia |
|---|---|
| Full Name | Raúl García |
| ID | 9242 |
| Nationality | Spain |
| Club | Mad Rojo/Blanco |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 80kg |
| Shirt Number | 8 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
75
Attack
70
Defence
84
Body Balance
81
Stamina
74
Top Speed
73
Acceleration
74
Response
74
Agility
78
Dribble Accuracy
70
Dribble Speed
80
Short Pass Accuracy
78
Short Pass Speed
83
Long Pass Accuracy
78
Long Pass Speed
68
Shot Accuracy
87
Shot Power
69
Shot Technique
74
Free Kick Accuracy
71
Swerve
70
Header
73
Jump
78
Technique
65
Aggression
67
Mentality
50
GK Skills
73
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Shooting from Distance
- Centre
- Outside of the Boot
| Name | Raul Garcia |
|---|---|
| Full Name | Raúl García |
| ID | 9242 |
| Nationality | Spain |
| Club | Mad Rojo/Blanco |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 80kg |
| Shirt Number | 8 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
