81 Raúl PES 2008
| Name | Raúl |
|---|---|
| ID | 861 |
| Nationality | Spain |
| Club | Real Madrid |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 30 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 180cm |
| Weight | 73kg |
| Shirt Number | 7 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
87
Attack
55
Defence
73
Body Balance
74
Stamina
86
Top Speed
76
Acceleration
89
Response
77
Agility
86
Dribble Accuracy
73
Dribble Speed
84
Short Pass Accuracy
77
Short Pass Speed
80
Long Pass Accuracy
75
Long Pass Speed
90
Shot Accuracy
72
Shot Power
88
Shot Technique
71
Free Kick Accuracy
70
Swerve
81
Header
76
Jump
92
Technique
83
Aggression
88
Mentality
50
GK Skills
87
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Positioning
- Reaction
- Scoring
- 1-on-1 Scoring
- One-Touch Pass
| Name | Raúl |
|---|---|
| ID | 861 |
| Nationality | Spain |
| Club | Real Madrid |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 30 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 180cm |
| Weight | 73kg |
| Shirt Number | 7 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
