80 Raul PES 2010
| Name | Raul |
|---|---|
| ID | 861 |
| Nationality | Spain |
| Club | Real Madrid C.F. |
| National Team | None |
| Position | SS |
| Favoured Side | Left |
| Age | 32 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 180cm |
| Weight | 68kg |
| Shirt Number | 7 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
89
Attack
57
Defence
74
Body Balance
85
Stamina
73
Top Speed
75
Acceleration
89
Response
77
Agility
84
Dribble Accuracy
70
Dribble Speed
84
Short Pass Accuracy
79
Short Pass Speed
80
Long Pass Accuracy
75
Long Pass Speed
94
Shot Accuracy
72
Shot Power
91
Shot Technique
74
Free Kick Accuracy
74
Swerve
84
Header
78
Jump
87
Technique
90
Aggression
88
Mentality
50
GK Skills
90
Team Work
7
Condition
Skills
- S01 Reaction
- S06 Outside Curve
- S20 Scooping
- P16 Dummy Runner
- Positioning
- Scoring
| Name | Raul |
|---|---|
| ID | 861 |
| Nationality | Spain |
| Club | Real Madrid C.F. |
| National Team | None |
| Position | SS |
| Favoured Side | Left |
| Age | 32 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 180cm |
| Weight | 68kg |
| Shirt Number | 7 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
