83 Ribéry PES 2008
| Name | Ribéry |
|---|---|
| Full Name | Franck Ribéry |
| ID | 9129 |
| Nationality | France |
| Club | Bayern Munich |
| National Team | France |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 171cm |
| Weight | 62kg |
| Shirt Number | 7 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
80
Attack
45
Defence
74
Body Balance
86
Stamina
86
Top Speed
90
Acceleration
73
Response
88
Agility
86
Dribble Accuracy
86
Dribble Speed
81
Short Pass Accuracy
85
Short Pass Speed
81
Long Pass Accuracy
80
Long Pass Speed
71
Shot Accuracy
77
Shot Power
71
Shot Technique
76
Free Kick Accuracy
79
Swerve
64
Header
75
Jump
83
Technique
82
Aggression
73
Mentality
50
GK Skills
73
Team Work
6
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Side
| Name | Ribéry |
|---|---|
| Full Name | Franck Ribéry |
| ID | 9129 |
| Nationality | France |
| Club | Bayern Munich |
| National Team | France |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 171cm |
| Weight | 62kg |
| Shirt Number | 7 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players

