86 Ribery PES 2009
| Name | Ribery |
|---|---|
| Full Name | Franck Ribéry |
| ID | 9129 |
| Nationality | France |
| Club | Free Agent |
| National Team | France |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 170cm |
| Weight | 72kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
84
Attack
52
Defence
74
Body Balance
90
Stamina
87
Top Speed
90
Acceleration
73
Response
88
Agility
88
Dribble Accuracy
90
Dribble Speed
81
Short Pass Accuracy
85
Short Pass Speed
81
Long Pass Accuracy
80
Long Pass Speed
71
Shot Accuracy
77
Shot Power
71
Shot Technique
76
Free Kick Accuracy
79
Swerve
64
Header
75
Jump
86
Technique
82
Aggression
73
Mentality
50
GK Skills
73
Team Work
6
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Side
| Name | Ribery |
|---|---|
| Full Name | Franck Ribéry |
| ID | 9129 |
| Nationality | France |
| Club | Free Agent |
| National Team | France |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 170cm |
| Weight | 72kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
