65 Riveico (T. Rincón) PES 2009
| Name | Riveico |
|---|---|
| Real Name | T. Rincón |
| Full Name | Tomás Rincón |
| ID | 103437 |
| Real ID | 37901 |
| Nationality | Venezuela |
| Club | Free Agent |
| National Team | Training8 |
| Position | DMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 175cm |
| Weight | 71kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
60
Attack
60
Defence
65
Body Balance
75
Stamina
72
Top Speed
73
Acceleration
76
Response
75
Agility
74
Dribble Accuracy
70
Dribble Speed
76
Short Pass Accuracy
76
Short Pass Speed
75
Long Pass Accuracy
72
Long Pass Speed
62
Shot Accuracy
72
Shot Power
55
Shot Technique
63
Free Kick Accuracy
62
Swerve
60
Header
68
Jump
76
Technique
63
Aggression
62
Mentality
50
GK Skills
72
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
| Name | Riveico |
|---|---|
| Real Name | T. Rincón |
| Full Name | Tomás Rincón |
| ID | 103437 |
| Real ID | 37901 |
| Nationality | Venezuela |
| Club | Free Agent |
| National Team | Training8 |
| Position | DMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 175cm |
| Weight | 71kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
