85 Rodrico Catis (Roberto Carlos) PES 2010
| Name | Rodrico Catis |
|---|---|
| Real Name | Roberto Carlos |
| Full Name | Roberto Carlos |
| ID | 67160 |
| Real ID | 1624 |
| Nationality | Brazil |
| Club | Masterleague Hide3 |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 36 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 168cm |
| Weight | 73kg |
| Shirt Number | 31 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
77
Attack
62
Defence
75
Body Balance
80
Stamina
83
Top Speed
82
Acceleration
77
Response
82
Agility
77
Dribble Accuracy
85
Dribble Speed
78
Short Pass Accuracy
88
Short Pass Speed
86
Long Pass Accuracy
93
Long Pass Speed
72
Shot Accuracy
94
Shot Power
67
Shot Technique
83
Free Kick Accuracy
91
Swerve
65
Header
86
Jump
83
Technique
85
Aggression
81
Mentality
50
GK Skills
82
Team Work
7
Condition
Skills
- S06 Outside Curve
- S13 Long Throw
- S18 Cross Over Turn
- P01 Overlapping Run
- Shooting from Distance
| Name | Rodrico Catis |
|---|---|
| Real Name | Roberto Carlos |
| Full Name | Roberto Carlos |
| ID | 67160 |
| Real ID | 1624 |
| Nationality | Brazil |
| Club | Masterleague Hide3 |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 36 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 168cm |
| Weight | 73kg |
| Shirt Number | 31 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
