77 Rodwell PES 2010
| Name | Rodwell |
|---|---|
| Full Name | Jack Rodwell |
| ID | 37286 |
| Nationality | England |
| Club | Merseyside Blue |
| National Team | None |
| Position | DMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 18 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 188cm |
| Weight | 80kg |
| Shirt Number | 26 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
63
Attack
69
Defence
80
Body Balance
84
Stamina
75
Top Speed
75
Acceleration
74
Response
74
Agility
80
Dribble Accuracy
73
Dribble Speed
80
Short Pass Accuracy
78
Short Pass Speed
75
Long Pass Accuracy
74
Long Pass Speed
63
Shot Accuracy
77
Shot Power
63
Shot Technique
63
Free Kick Accuracy
62
Swerve
71
Header
73
Jump
82
Technique
65
Aggression
70
Mentality
50
GK Skills
72
Team Work
4
Condition
Skills
| Name | Rodwell |
|---|---|
| Full Name | Jack Rodwell |
| ID | 37286 |
| Nationality | England |
| Club | Merseyside Blue |
| National Team | None |
| Position | DMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 18 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 188cm |
| Weight | 80kg |
| Shirt Number | 26 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
