72 Romaric PES 2009
| Name | Romaric |
|---|---|
| Full Name | Romaric |
| ID | 32454 |
| Nationality | Cote d'Ivoire |
| Club | Sev Blanco |
| National Team | Cote d'Ivoire |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 186cm |
| Weight | 86kg |
| Shirt Number | 22 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
74
Attack
57
Defence
85
Body Balance
76
Stamina
81
Top Speed
75
Acceleration
72
Response
77
Agility
76
Dribble Accuracy
80
Dribble Speed
76
Short Pass Accuracy
73
Short Pass Speed
78
Long Pass Accuracy
81
Long Pass Speed
68
Shot Accuracy
87
Shot Power
75
Shot Technique
78
Free Kick Accuracy
77
Swerve
67
Header
77
Jump
75
Technique
75
Aggression
67
Mentality
50
GK Skills
60
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Outside of the Boot
| Name | Romaric |
|---|---|
| Full Name | Romaric |
| ID | 32454 |
| Nationality | Cote d'Ivoire |
| Club | Sev Blanco |
| National Team | Cote d'Ivoire |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 186cm |
| Weight | 86kg |
| Shirt Number | 22 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players

