79 Romaric PES 2010
| Name | Romaric |
|---|---|
| Full Name | Romaric |
| ID | 32454 |
| Nationality | Cote d'Ivoire |
| Club | Sevilla F.C. |
| National Team | Côte d'Ivoire |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 26 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 187cm |
| Weight | 88kg |
| Shirt Number | 22 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
75
Attack
62
Defence
85
Body Balance
85
Stamina
81
Top Speed
77
Acceleration
75
Response
75
Agility
81
Dribble Accuracy
77
Dribble Speed
80
Short Pass Accuracy
81
Short Pass Speed
82
Long Pass Accuracy
83
Long Pass Speed
70
Shot Accuracy
87
Shot Power
75
Shot Technique
78
Free Kick Accuracy
80
Swerve
67
Header
77
Jump
80
Technique
75
Aggression
70
Mentality
50
GK Skills
70
Team Work
4
Condition
Skills
- S06 Outside Curve
- Centre
| Name | Romaric |
|---|---|
| Full Name | Romaric |
| ID | 32454 |
| Nationality | Cote d'Ivoire |
| Club | Sevilla F.C. |
| National Team | Côte d'Ivoire |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 26 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 187cm |
| Weight | 88kg |
| Shirt Number | 22 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players

