83 Sagatz (M. Salas) PES 2008
| Name | Sagatz |
|---|---|
| Real Name | M. Salas |
| ID | 67210 |
| Real ID | 1674 |
| Nationality | Chile |
| Club | Masterleague Hide1 |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 32 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 173cm |
| Weight | 73kg |
| Shirt Number | 23 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
85
Attack
40
Defence
79
Body Balance
81
Stamina
75
Top Speed
78
Acceleration
88
Response
80
Agility
82
Dribble Accuracy
79
Dribble Speed
78
Short Pass Accuracy
75
Short Pass Speed
75
Long Pass Accuracy
74
Long Pass Speed
84
Shot Accuracy
81
Shot Power
89
Shot Technique
78
Free Kick Accuracy
73
Swerve
87
Header
93
Jump
85
Technique
80
Aggression
76
Mentality
50
GK Skills
70
Team Work
3
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Positioning
- Scoring
- One-Touch Pass
| Name | Sagatz |
|---|---|
| Real Name | M. Salas |
| ID | 67210 |
| Real ID | 1674 |
| Nationality | Chile |
| Club | Masterleague Hide1 |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 32 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 173cm |
| Weight | 73kg |
| Shirt Number | 23 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
