79 Salas PES 2009
| Name | Salas |
|---|---|
| ID | 1674 |
| Nationality | Chile |
| Club | Free Agent |
| National Team | Chile |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 33 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 173cm |
| Weight | 73kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
82
Attack
38
Defence
76
Body Balance
69
Stamina
73
Top Speed
72
Acceleration
76
Response
68
Agility
82
Dribble Accuracy
74
Dribble Speed
78
Short Pass Accuracy
75
Short Pass Speed
75
Long Pass Accuracy
74
Long Pass Speed
84
Shot Accuracy
80
Shot Power
86
Shot Technique
78
Free Kick Accuracy
73
Swerve
87
Header
83
Jump
85
Technique
80
Aggression
82
Mentality
50
GK Skills
70
Team Work
3
Condition / Fitness
Skills
- Scoring
- One-Touch Pass
| Name | Salas |
|---|---|
| ID | 1674 |
| Nationality | Chile |
| Club | Free Agent |
| National Team | Chile |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 33 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 173cm |
| Weight | 73kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
