81 Sagna PES 2009
| Name | Sagna |
|---|---|
| Full Name | Bacary Sagna |
| ID | 7793 |
| Nationality | France |
| Club | North London |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 176cm |
| Weight | 72kg |
| Shirt Number | 3 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
74
Attack
64
Defence
75
Body Balance
87
Stamina
87
Top Speed
85
Acceleration
76
Response
81
Agility
75
Dribble Accuracy
78
Dribble Speed
73
Short Pass Accuracy
74
Short Pass Speed
78
Long Pass Accuracy
74
Long Pass Speed
63
Shot Accuracy
76
Shot Power
66
Shot Technique
63
Free Kick Accuracy
68
Swerve
68
Header
81
Jump
77
Technique
73
Aggression
69
Mentality
50
GK Skills
78
Team Work
6
Condition / Fitness
Skills
| Name | Sagna |
|---|---|
| Full Name | Bacary Sagna |
| ID | 7793 |
| Nationality | France |
| Club | North London |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 176cm |
| Weight | 72kg |
| Shirt Number | 3 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
