86 Saha PES 2008
| Name | Saha |
|---|---|
| Full Name | Louis Saha |
| ID | 4181 |
| Nationality | France |
| Club | Manchester United |
| National Team | France |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 183cm |
| Weight | 73kg |
| Shirt Number | 9 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
84
Attack
44
Defence
86
Body Balance
91
Stamina
83
Top Speed
87
Acceleration
85
Response
84
Agility
84
Dribble Accuracy
87
Dribble Speed
75
Short Pass Accuracy
78
Short Pass Speed
72
Long Pass Accuracy
79
Long Pass Speed
84
Shot Accuracy
86
Shot Power
85
Shot Technique
73
Free Kick Accuracy
66
Swerve
76
Header
85
Jump
84
Technique
84
Aggression
68
Mentality
50
GK Skills
73
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Tactical Dribbling
- Scoring
- Defensive Positioning
| Name | Saha |
|---|---|
| Full Name | Louis Saha |
| ID | 4181 |
| Nationality | France |
| Club | Manchester United |
| National Team | France |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 183cm |
| Weight | 73kg |
| Shirt Number | 9 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players

