83 Saha PES 2010
| Name | Saha |
|---|---|
| Full Name | Louis Saha |
| ID | 4181 |
| Nationality | France |
| Club | Merseyside Blue |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 31 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 183cm |
| Weight | 73kg |
| Shirt Number | 8 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
81
Attack
44
Defence
83
Body Balance
75
Stamina
86
Top Speed
86
Acceleration
85
Response
79
Agility
84
Dribble Accuracy
87
Dribble Speed
75
Short Pass Accuracy
79
Short Pass Speed
72
Long Pass Accuracy
79
Long Pass Speed
77
Shot Accuracy
83
Shot Power
85
Shot Technique
73
Free Kick Accuracy
66
Swerve
76
Header
85
Jump
84
Technique
84
Aggression
68
Mentality
50
GK Skills
69
Team Work
3
Condition
Skills
- Tactical Dribbling
- Scoring
- DF Positioning
| Name | Saha |
|---|---|
| Full Name | Louis Saha |
| ID | 4181 |
| Nationality | France |
| Club | Merseyside Blue |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 31 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 183cm |
| Weight | 73kg |
| Shirt Number | 8 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
