80 Salihamidzic PES 2008
| Name | Salihamidzic |
|---|---|
| ID | 2230 |
| Nationality | Bosnia And Herzegovina |
| Club | Juventus |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 30 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 176cm |
| Weight | 71kg |
| Shirt Number | 7 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
77
Attack
64
Defence
76
Body Balance
83
Stamina
87
Top Speed
88
Acceleration
73
Response
85
Agility
83
Dribble Accuracy
92
Dribble Speed
80
Short Pass Accuracy
77
Short Pass Speed
84
Long Pass Accuracy
80
Long Pass Speed
76
Shot Accuracy
76
Shot Power
79
Shot Technique
80
Free Kick Accuracy
85
Swerve
69
Header
72
Jump
82
Technique
78
Aggression
75
Mentality
50
GK Skills
85
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Salihamidzic |
|---|---|
| ID | 2230 |
| Nationality | Bosnia And Herzegovina |
| Club | Juventus |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 30 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 176cm |
| Weight | 71kg |
| Shirt Number | 7 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
