87 Salsalo (I. Zamorano) PES 2008
| Name | Salsalo |
|---|---|
| Real Name | I. Zamorano |
| Full Name | Ivan Zamorano |
| ID | 67211 |
| Real ID | 1675 |
| Nationality | Chile |
| Club | Masterleague Hide1 |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 178cm |
| Weight | 78kg |
| Shirt Number | 22 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
90
Attack
37
Defence
80
Body Balance
76
Stamina
85
Top Speed
81
Acceleration
92
Response
80
Agility
73
Dribble Accuracy
75
Dribble Speed
73
Short Pass Accuracy
77
Short Pass Speed
70
Long Pass Accuracy
69
Long Pass Speed
84
Shot Accuracy
85
Shot Power
85
Shot Technique
62
Free Kick Accuracy
51
Swerve
95
Header
98
Jump
83
Technique
90
Aggression
76
Mentality
50
GK Skills
73
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Scoring
- Centre
- One-Touch Pass
| Name | Salsalo |
|---|---|
| Real Name | I. Zamorano |
| Full Name | Ivan Zamorano |
| ID | 67211 |
| Real ID | 1675 |
| Nationality | Chile |
| Club | Masterleague Hide1 |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 178cm |
| Weight | 78kg |
| Shirt Number | 22 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
