86 Salsalo (I. Zamorano) PES 2010
| Name | Salsalo |
|---|---|
| Real Name | I. Zamorano |
| Full Name | Ivan Zamorano |
| ID | 67211 |
| Real ID | 1675 |
| Nationality | Chile |
| Club | Free Agent |
| National Team | Japan |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 178cm |
| Weight | 78kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
90
Attack
37
Defence
77
Body Balance
83
Stamina
84
Top Speed
83
Acceleration
92
Response
80
Agility
73
Dribble Accuracy
75
Dribble Speed
73
Short Pass Accuracy
77
Short Pass Speed
70
Long Pass Accuracy
69
Long Pass Speed
84
Shot Accuracy
85
Shot Power
85
Shot Technique
62
Free Kick Accuracy
51
Swerve
95
Header
98
Jump
83
Technique
90
Aggression
84
Mentality
50
GK Skills
75
Team Work
4
Condition
Skills
- Scoring
- Centre
| Name | Salsalo |
|---|---|
| Real Name | I. Zamorano |
| Full Name | Ivan Zamorano |
| ID | 67211 |
| Real ID | 1675 |
| Nationality | Chile |
| Club | Free Agent |
| National Team | Japan |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 178cm |
| Weight | 78kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
