81 Santon PES 2010
| Name | Santon |
|---|---|
| Full Name | Davide Santon |
| ID | 38682 |
| Nationality | Italy |
| Club | Inter |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 18 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 187cm |
| Weight | 77kg |
| Shirt Number | 39 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
66
Attack
77
Defence
78
Body Balance
82
Stamina
81
Top Speed
81
Acceleration
78
Response
78
Agility
77
Dribble Accuracy
80
Dribble Speed
72
Short Pass Accuracy
75
Short Pass Speed
77
Long Pass Accuracy
75
Long Pass Speed
63
Shot Accuracy
75
Shot Power
65
Shot Technique
63
Free Kick Accuracy
73
Swerve
72
Header
81
Jump
75
Technique
65
Aggression
75
Mentality
50
GK Skills
75
Team Work
5
Condition
Skills
- S07 Man Marking
| Name | Santon |
|---|---|
| Full Name | Davide Santon |
| ID | 38682 |
| Nationality | Italy |
| Club | Inter |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 18 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 187cm |
| Weight | 77kg |
| Shirt Number | 39 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
