62 Schöne PES 2008
| Name | Schöne |
|---|---|
| Full Name | Lasse Schöne |
| ID | 32618 |
| Nationality | Denmark |
| Club | de Graafschap |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 178cm |
| Weight | 75kg |
| Shirt Number | 6 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
64
Attack
58
Defence
72
Body Balance
79
Stamina
79
Top Speed
78
Acceleration
68
Response
78
Agility
75
Dribble Accuracy
73
Dribble Speed
69
Short Pass Accuracy
66
Short Pass Speed
67
Long Pass Accuracy
67
Long Pass Speed
64
Shot Accuracy
75
Shot Power
65
Shot Technique
64
Free Kick Accuracy
66
Swerve
66
Header
74
Jump
74
Technique
68
Aggression
63
Mentality
50
GK Skills
69
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Schöne |
|---|---|
| Full Name | Lasse Schöne |
| ID | 32618 |
| Nationality | Denmark |
| Club | de Graafschap |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 178cm |
| Weight | 75kg |
| Shirt Number | 6 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
