64 Schone PES 2009
| Name | Schone |
|---|---|
| Full Name | Lasse Schöne |
| ID | 32618 |
| Nationality | Denmark |
| Club | N.E.C. Nijmegen |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 178cm |
| Weight | 75kg |
| Shirt Number | 10 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
70
Attack
58
Defence
72
Body Balance
78
Stamina
79
Top Speed
78
Acceleration
68
Response
78
Agility
75
Dribble Accuracy
73
Dribble Speed
75
Short Pass Accuracy
68
Short Pass Speed
76
Long Pass Accuracy
71
Long Pass Speed
68
Shot Accuracy
75
Shot Power
67
Shot Technique
72
Free Kick Accuracy
70
Swerve
66
Header
74
Jump
74
Technique
68
Aggression
63
Mentality
50
GK Skills
69
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Shooting from Distance
| Name | Schone |
|---|---|
| Full Name | Lasse Schöne |
| ID | 32618 |
| Nationality | Denmark |
| Club | N.E.C. Nijmegen |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 178cm |
| Weight | 75kg |
| Shirt Number | 10 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
