65 Seijas PES 2010
| Name | Seijas |
|---|---|
| Full Name | Luis Manuel Seijas |
| ID | 37902 |
| Nationality | Venezuela |
| Club | Free Agent |
| National Team | Venezuela |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 173cm |
| Weight | 71kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
68
Attack
49
Defence
67
Body Balance
75
Stamina
73
Top Speed
77
Acceleration
70
Response
82
Agility
83
Dribble Accuracy
75
Dribble Speed
77
Short Pass Accuracy
66
Short Pass Speed
76
Long Pass Accuracy
68
Long Pass Speed
70
Shot Accuracy
76
Shot Power
69
Shot Technique
72
Free Kick Accuracy
74
Swerve
62
Header
69
Jump
82
Technique
70
Aggression
65
Mentality
50
GK Skills
67
Team Work
4
Condition
Skills
- S16 One-Footed Roulette
- Tactical Dribbling
| Name | Seijas |
|---|---|
| Full Name | Luis Manuel Seijas |
| ID | 37902 |
| Nationality | Venezuela |
| Club | Free Agent |
| National Team | Venezuela |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 173cm |
| Weight | 71kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
