62 Sertoz (L.M. Seijas) PES 2009
| Name | Sertoz |
|---|---|
| Real Name | L.M. Seijas |
| Full Name | Luis Manuel Seijas |
| ID | 103438 |
| Real ID | 37902 |
| Nationality | Venezuela |
| Club | Free Agent |
| National Team | Training8 |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 164cm |
| Weight | 69kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
66
Attack
52
Defence
63
Body Balance
77
Stamina
72
Top Speed
78
Acceleration
70
Response
81
Agility
78
Dribble Accuracy
75
Dribble Speed
76
Short Pass Accuracy
65
Short Pass Speed
76
Long Pass Accuracy
63
Long Pass Speed
68
Shot Accuracy
77
Shot Power
69
Shot Technique
72
Free Kick Accuracy
71
Swerve
62
Header
69
Jump
80
Technique
68
Aggression
67
Mentality
50
GK Skills
68
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
| Name | Sertoz |
|---|---|
| Real Name | L.M. Seijas |
| Full Name | Luis Manuel Seijas |
| ID | 103438 |
| Real ID | 37902 |
| Nationality | Venezuela |
| Club | Free Agent |
| National Team | Training8 |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 164cm |
| Weight | 69kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
