67 Serkan Calik PES 2009
| Name | Serkan Calik |
|---|---|
| ID | 36837 |
| Nationality | Turkey |
| Club | Galatasaray A.S. |
| National Team | None |
| Position | SS |
| Favoured Side | Both |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 167cm |
| Weight | 64kg |
| Shirt Number | 61 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
70
Attack
40
Defence
66
Body Balance
75
Stamina
81
Top Speed
82
Acceleration
74
Response
83
Agility
77
Dribble Accuracy
79
Dribble Speed
70
Short Pass Accuracy
69
Short Pass Speed
68
Long Pass Accuracy
68
Long Pass Speed
67
Shot Accuracy
74
Shot Power
67
Shot Technique
63
Free Kick Accuracy
64
Swerve
64
Header
75
Jump
75
Technique
74
Aggression
64
Mentality
50
GK Skills
62
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
| Name | Serkan Calik |
|---|---|
| ID | 36837 |
| Nationality | Turkey |
| Club | Galatasaray A.S. |
| National Team | None |
| Position | SS |
| Favoured Side | Both |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 167cm |
| Weight | 64kg |
| Shirt Number | 61 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
