76 Shilecon (Sheringham) PES 2008
| Name | Shilecon |
|---|---|
| Real Name | Sheringham |
| ID | 67423 |
| Real ID | 1887 |
| Nationality | England |
| Club | Masterleague Hide2 |
| National Team | None |
| Position | SS |
| Favoured Side | Both |
| Age | 41 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 78kg |
| Shirt Number | 28 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
85
Attack
50
Defence
83
Body Balance
69
Stamina
68
Top Speed
73
Acceleration
85
Response
68
Agility
74
Dribble Accuracy
68
Dribble Speed
85
Short Pass Accuracy
77
Short Pass Speed
74
Long Pass Accuracy
76
Long Pass Speed
85
Shot Accuracy
75
Shot Power
87
Shot Technique
80
Free Kick Accuracy
73
Swerve
86
Header
72
Jump
82
Technique
66
Aggression
88
Mentality
50
GK Skills
83
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Positioning
- Scoring
- Post Player
- One-Touch Pass
| Name | Shilecon |
|---|---|
| Real Name | Sheringham |
| ID | 67423 |
| Real ID | 1887 |
| Nationality | England |
| Club | Masterleague Hide2 |
| National Team | None |
| Position | SS |
| Favoured Side | Both |
| Age | 41 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 78kg |
| Shirt Number | 28 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
