81 Shilecon (Sheringham) PES 2010
| Name | Shilecon |
|---|---|
| Real Name | Sheringham |
| ID | 67423 |
| Real ID | 1887 |
| Nationality | England |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | SS |
| Favoured Side | Both |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 79kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
87
Attack
46
Defence
83
Body Balance
77
Stamina
73
Top Speed
75
Acceleration
85
Response
72
Agility
77
Dribble Accuracy
68
Dribble Speed
83
Short Pass Accuracy
77
Short Pass Speed
75
Long Pass Accuracy
76
Long Pass Speed
85
Shot Accuracy
82
Shot Power
87
Shot Technique
80
Free Kick Accuracy
73
Swerve
86
Header
75
Jump
83
Technique
76
Aggression
88
Mentality
50
GK Skills
83
Team Work
5
Condition
Skills
- P16 Dummy Runner
- Positioning
- Scoring
- Post Player
| Name | Shilecon |
|---|---|
| Real Name | Sheringham |
| ID | 67423 |
| Real ID | 1887 |
| Nationality | England |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | SS |
| Favoured Side | Both |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 79kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players