71 Shkipets PES 2010
| Name | Shkipets |
|---|---|
| ID | 53896 |
| Nationality | Russia |
| Club | F.C. Kholugavinsk |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 187cm |
| Weight | 83kg |
| Shirt Number | 2 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
56
Attack
72
Defence
81
Body Balance
75
Stamina
73
Top Speed
72
Acceleration
71
Response
72
Agility
66
Dribble Accuracy
65
Dribble Speed
66
Short Pass Accuracy
63
Short Pass Speed
66
Long Pass Accuracy
66
Long Pass Speed
56
Shot Accuracy
73
Shot Power
59
Shot Technique
56
Free Kick Accuracy
55
Swerve
76
Header
79
Jump
68
Technique
63
Aggression
65
Mentality
50
GK Skills
69
Team Work
4
Condition
Skills
| Name | Shkipets |
|---|---|
| ID | 53896 |
| Nationality | Russia |
| Club | F.C. Kholugavinsk |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 187cm |
| Weight | 83kg |
| Shirt Number | 2 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
